Get Adobe Flash player

LUBLINDnia 28 maja br. Seniorzy z Klubu Seniora udali się na wiosenną wycieczkę do Lublina. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego w Lublinie.

Kolekcje Ogrodu liczą ponad 1600 gatunków drzew i krzewów, ponad 3300 gatunków roślin zielnych rosnących w gruncie oraz około 1600 gatunków roślin szklarniowych. W parku rośnie 106 drzew w wieku ponad 100 lat. Na terenie Ogrodu Botanicznego zwiedziliśmy Dworek Kościuszków, w którym z wizytą u stryja bywał Tadeusz Kościuszko. W takim otoczeniu można było spędzić miło czas z dala od zgiełku miasta, a swoje problemy - pozostawić poza bramą ogrodu.

Drugim etapem wycieczki było przedstawienie teatralne „Sen nocy letniej” w teatrze im. J. Osterwy w Lublinie.
Spektakl w reżyserii Artura Tyszkiewicza według sztuki W. Szekspira opowiadał o nocy przesilenia letniego, podczas której ateński las jest świadkiem niecodziennych wydarzeń rozgrywających się na pograniczu jawy i snu. Czwórka młodych kochanków została wplątana w sprowokowaną przez elfy grę namiętności i pragnień, która stała się próbą dla ich niewinnego uczucia. Zupełnie inna gra toczyła się między Oberonem i Tytanią – pozorna walka o Pazia była poszukiwaniem piękna i prawdy u schyłku życia. Do teatru wkroczyły czary, które mąciły rzeczywistość i poczucie bezpieczeństwa bohaterów,a także widzów.

Foto: Pani Ryszarda Knajder