Get Adobe Flash player

RSKR-16_10_2016_wwwZapraszamy członków Klubu Seniora na spektakl pt. „RATUJ SIĘ KTO RODZI!”. Jest to lekka komedia teatralna w wykonaniu aktorów: Marka Pitucha i Jakuba Wonsa. Scenografia:Adam Grządziel, reżyseria: Grupa Wsparcia, produkcja: Old Times Garage & Grupa Wsparcia.

Spektakl odbędzie się dn. 16 października br. (niedziela), o godz. 18.00 w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej, ul. Armii Krajowej 1 w Sandomierzu.

BILETY w cenie 5 zł tylko dla członków KLUBU SENIORA.

Bilety można nabyć w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej, ul. Armii Krajowej 1 w Sandomierzu, tel. 15 644 50 95.

W dniach 13-14 października (czwartek-piątek) OPAK czynny od godz. 13:00!!!

RATUJ SIĘ KTO RODZI!

Sztuka opowiada o ojcostwie i rozmowie na ten temat dwóch dorosłych mężczyzn. Rozmowa jest bezpośrednia, momentami ostra i groteskowa. Autorzy reklamują sztukę jako połączenie polskiego i angielskiego humoru.

Andy prowadzi rozmowy ze swoim spersonifikowanym przyjacielem. Wspólnie szukają sposobu, jak poradzić sobie z osamotnieniem, humorami ciężarnej żony i czekającym go ojcostwem. Rolę mentora w tych zagadnieniach pełni sam Roger. Poczynania obu bohaterów to podszyta czarnym humorem komedia, na dnie której kryje się prawda związana z obawami i lękami człowieka mającego sprostać a odważnemu zadaniu jakim jest ojcostwo. Zabawne dialogi, komiczne sytuacje, błyskotliwe komentarze do spraw damsko-męskich, a do tego fenomenalna wiwisekcja męskiej natury i postrzegania świata przez pryzmat… Rogera. To wszystko sprawia, że ta oryginalna sztuka jest inteligentną rozrywką z drugim dnem.

O twórcach spektaklu:

Marek Pituch - aktor, na ekranie zadebiutował w serialu "Egzamin z życia". Miał to być drobny epizod, ale dzięki zaangażowaniu i talentowi Marka - losy Jego bohatera znacznie się rozwinęły. Podobna sytuacja miała miejsce w serialu "Dwie strony medalu". Można go było również zobaczyć w innych produkcjach jak: "Na wspólnej", "Plebania" czy "Ojciec Mateusz". Uwielbiany przez mistrzów światła za plastyczną twarz. Każdą rolę buduje precyzyjnie w najdrobniejszych szczegółach, uważa, że to właśnie te drobne elementy tworzą filmowy świat.

Jak sam mówi: „Jestem samotnikiem uwielbiającym życie w stadzie. Podpatruje ludzi wokół siebie i bezlitośnie wykorzystuje to w kreowanych przez siebie rolach na scenie, czy w filmie”.

W 2010 zdał egzamin eksternistyczny uzyskując tytuł aktora dramatycznego. Współpracował z wieloma teatrami w Polsce jak: Teatr Druga Strefa (spektakle m. in.: "Mąż i żona" reż. Biraga, "Jubileusz" reż. Biraga, "Dialogi Penisa II" reż.Foulkes), Teatr WARSawy (spektakl "Kontrabanda" reż. Sajnuk), Teatr K.T.O (spektakl "Ja, Salome" reż. Grabowiecka).

Jakub Wons- wieloletni aktor Teatru Druga Strefa, w którym zagrał w ponad 20spektaklach m. in. „Wariat i zakonnica”, „Matka”, „Sonata Belzebuba” Witkacego, „Iwona księżniczka Burgunda” W. Gombrowicza”, Mąż i żona” Fredry, „Ciocia” R. Wojasińskiego, „Ja córka Rasputina” i „Gdy w dzień przeleci nocny ptak” R. Akobdżaniana, „Pętla” M. Hłaski, „Mieszczanin Szlachcicem” Moliera, „Jubileusz” G. Taboriego, „Fin” S. Biragi, „Dialogi Penisa” P.H. Theronda. W latach 2010-2012 pracował w Teatrze Imka w Warszawie jako producent.

W telewizji i filmie staje po obu stronach kamery. Jako aktor wystąpił w serialach i filmach: „Na dobre i na złe” (2001), „Ojciec Mateusz” (2008), „Zwerbowana Miłość” (2010), „Wałęsa” (2012), „Piąty Stadion” (2012). Jako II reżyser pracował przy produkcjach: 2009 – „Zwerbowana miłość”, 2006-2007 – „Dwie strony medalu”, 2006 – „Dylematu 5”.

RSKR-16_10_2016_www