Get Adobe Flash player

PlakatJazz_-_mayInformujemy, że Dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury zapewnia członkom Klubu Seniora bilety po 15 zł na koncert Witamina Jazz – Grażyna Łobaszewska, dn. 20.11.2016 r. (niedziela) o godz. 19:00 w Domu Katolickim.

Zapisy oraz wpłaty przyjmujemy w biurze w Ośrodka Promocji Aktywności Kulturalnej od dnia 24.10.2016 (poniedziałek) do 15.11.2016 (wtorek).

Obowiązuje kolejność wpłat!

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!

Bilety do odbioru w dniu koncertu w Domu Katolickim 20 – 15 min przed rozpoczęciem koncertu.

***
Sandomierskie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Sandomierzu zapraszają na coroczny cykl koncertów jazzowych pod nazwą „Witamina Jazz”. Będzie to listopadowa terapia półtonami dla wszystkich, którzy jesienną porą odczuwają brak dostatecznego wpływu dobrej muzyki na swój organizm. Gwiazdą tegorocznego cyklu będzie Grażyna Łobaszewska z zespołem (koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia pracy na scenie). Wystąpi również Przemysław Strączek z projektem „Three Continents”, Patrycja Zarychta Project, Basia Kawa z zespołem oraz Jacques Séguin, którego album “Litania Projekt” został dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy 2017.

GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA – KONCERT JUBILEUSZOWY

SKŁAD ZESPOŁU:

Grażyna Łobaszewska – śpiew
Sławomir Kornas – bas, śpiew
Maciej Kortas – gitary
Michał Szczeblewski – perkusja

Jubileuszowy koncert to maraton z wyjątkowymi piosenkami, swoista wycieczka po wszystkich płytach artystki. Wszystko to w arcyciekawych aranżacjach energetycznego zespołu AJAGORE. Z racji jego charakteru, w repertuarze znajdują się największe hity, takie jak: „Czas nas uczy pogody”, „Brzydcy”, „Gdybyś” etc. Zabrzmią także nowe piosenki z ostatniej płyty „Przepływamy”.
Nie zabraknie również sztandarowych piosenek Czesława Niemena, które znalazły się na płycie „Dziwny jest…”, poświęconej pamięci Mistrza. Co więcej, będzie można usłyszeć również zupełnie nowe kompozycje, które pojawią się na najnowszym, jubileuszowym albumie!

GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA - kompozytorka i autorka wielu śpiewanych przez siebie utworów. Dzięki jej niezwykłym aranżacjom standardów jazzowych i gospel, krytycy bez wahania porównują wokalistkę z Arethą Franklin czy Billie Holiday. Śpiewała w chórkach Haliny Frąckowiak, Wojciecha Skowrońskiego i Elżbiety Wojnowskiej. Współpracowała z grupą S-26 Andrzeja Ellmana i zespołem Ergo Band. Wielokrotnie występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1976 zdobyła tam nagrodę dziennikarzy za „Nocny spacer”, w 1978 III nagrodę za „Zwierciadło Czasu”, a w 1991 I nagrodę za „Wszystko co złe omija mnie”. W latach 1978-1983 była wokalistką zespołu Crash. Wystąpiła z nim na MFMJ (Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jazzowej) i kilkukrotnie na Jazz Jamboree w Warszawie. Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia, m. in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim oraz Ryszardem Sygitowiczem. Od 1997 współpracuje z Triem Jarosława Śmietany. Brała udział w festiwalach jazzowych w Polsce oraz w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła w trasach koncertowych po USA i Francji. Otrzymała Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Od 2008 r. regularnie towarzyszy jej tczewska formacja AJAGORE.


PlakatJazz_-_may