Get Adobe Flash player

11Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert muzyki irlandzkiej w wykonaniu zespołu Beltaine oraz widowisko taneczne w wykonaniu zespołu tańca irlandzkiego Glendalough. Widowisko odbędzie się w sobotę 18 marca br., o godz. 18.00 w Domu Katolickim.

Bilety dla członków Klubu Seniora w cenie: 10 zł.
Zapisy i wpłaty przyjmujemy w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej:
ul. Armii Krajowej 1 w Sandomierzu
tel. 15 644 50 95


Sandomierski Dzień Św. Patryka został włączony do ogólnopolskiego FESTIWALU ŚW. PARTYKA.

HONOROWY PATRONAT nad wydarzeniem objęli:
Ambasador Irlandii w Polsce - Gerard Keown
Burmistrz Sandomierza - Marek Bronkowski

Patroni medialni: Radio Leliwa, Grupa Medialna Rzeszów na Żywo, tsa24.com.

Więcej informacji na temat Dnia Św. Patryka: www.esceka.pl, tel/fax: 0-15 832 29 64, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


***
BELTAINE & GLENDALOUGH. MUZYKA I TANIEC.

Niezwykłe zderzenie muzyki irlandzkiej i bretońskiej oraz tańca irlandzkiego na żywo.

Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny „world music”.
Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością. Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

Glendalough – Łączą style taneczne, szukając nowych możliwości wykorzystania tradycyjnego tańca irlandzkiego. Wykonują delikatny taniec w baletkach i widowiskowy step irlandzki, a ich wizytówką są fuzje tańca irlandzkiego z innymi stylami, takimi jak tango argentyńskie, flamenco, taniec ludowy, tribal czy jazz.

Więcej na:
www.muzykaitaniec.beltaine.pl
www.beltaine.pl

LIVE:
www.youtube.com/watch?t=8&v=bE3Uu2w_sUQ
www.youtube.com/watch?v=1bj8zy352Io

beltaine-plakat-3