Get Adobe Flash player

festiwal_muzyka.w.sandomierzu

XXII Festiwal „Muzyka w Sandomierzu” odbywał się w sierpniu 2012 r. Klub Seniora na zaproszenie Dyrekcji Sandomierskiego Centrum Kultury wziął udział w festiwalowych koncertach, m.in. koncert Gaby Kulki, Cudowne Dzieci & Giovanni Battista Pergolesi – Stabat Mater .


Koncert
Gaby Kulki był szóstym koncertem, który odbył się w ramach XXII Festiwalu Muzyka w Sandomierzu. W ciepły czwartkowy wieczór, 31 sierpnia 2012 roku, artystka przywitała sandomierską publiczność wyszukanym repertuarem oraz niezwykłą barwą głosu często porównywaną do Tori Amos i Kate Bush. Piosenkarka chwalona jest za muzyczną wyobraźnię, świeżość i brzmienie niespotykane na polskiej scenie muzycznej. Nagrodzona została między innymi „Fryderykiem” (wokalistka roku 2009), „Mateuszem” Programu Trzeciego Polskiego Radia, nagrodą Trans Vocal,

Cudowne dzieci i Giovanni Battista Pergolesi – Stabat Mater” – to tytuł ostatniego koncertu, który 31 sierpnia 2012 roku, odbył się w ramach XXII Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu”. Cykl jesiennych koncertów pt. „Cudowne dzieci” spowodował, że Sandomierz stał się nie tylko miejscem kultu muzyki, sztuki i szeroko pojętej kultury, ale także miastem określanym w Polsce jako ośrodek wspomagający i pielęgnujący utalentowane dzieci i młodzież. Stał się promotorem i propagatorem polskich talentów.

Tegoroczny koncert finałowy w sandomierskiej Bazylice Katedralnej został podzielony na dwie części. W pierwszej z nich zaprezentowała się szczególnie uzdolniona muzycznie młodzież z terenu całego kraju, zaś w drugiej doskonałym występem popisały się sopranistki Agata Sava i Micaela di Catalano. Koncert młodych talentów stał się już tradycją sandomierskiego festiwalu.

Melomani mieli okazję wysłuchać utworów w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Lwowskiej INSO, pod batutą Volodymyra Sowochipa oraz solistów: Szymona Emila Parulskiego (klarnet), Sary Dmochowskiej (wiolonczela), Aleksandry Burzyńskiej (klarnet), Tomasza Sawy (klarnet) i Urszuli Markowskiej (wiolonczela). Młodzi wykonawcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny i umiejętności godne prawdziwych mistrzów.
Foto: www.sandomierz.pl