Get Adobe Flash player

umerSandomierskie Centrum Kultury oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zapraszają członków Klubu Seniora na recital Magdy Umer, który odbędzie się w sobotę 20 maja br. o godz. 21.30 w Sali Rycerskiej Zamku Kazimierzowskiego w Sandomierzu (ul. Zamkowa 12).

Występ jest imprezą towarzyszącą Nocy Muzeów w Sandomierzu 2017.

Bilety w cenie:

- przedsprzedaż: 15 zł, w Centrum Informacji Turystycznej, bądź dla członków Klubu Seniora: Ośrodek Promocji Aktywności Kulturalnej,ul. Armii Krajowej 1 w Sandomierzu
15 644 50 95

- 20 zł w dniu koncertu

Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. W kolejnym programie koncertu usłyszymy nie tylko utwory z dwóch ostatnich płyt – „Noce i sny” oraz „Wciąż się na coś czeka”, ale też znane, lubiane i zawsze oczekiwane piosenki z jej repertuaru, śpiewane od lat, właściwie już wizytówki i samej artystki i także gatunku piosenki literackiej, między innymi „Już szumią kasztany”, „Oczy tej małej” czy „O niebieskim pachnącym groszku”.

Artystce towarzyszy pianista Wojciech Borkowski „Od kiedy dowiedziałam się, że moich płyt słucha, nie rozumiejący słowa po polsku, profesor Peter Russell z Nowej Zelandii, poważniej traktuję moje nucenie. Pan profesor słyszy tam także uśmiech, a to przecież międzynarodowy środek wyrazu. Uśmiecham się do państwa po polsku i we wszystkich językach świata!”