Get Adobe Flash player

1Sandomierskie Centrum Kultury oraz Towarzystwo Śpiewacze "LIRA" im. Stefana Wasiaka w Warszawie serdecznie zapraszają na koncert amerykańskiego chóru Purdue Varsity Glee Club, który odbędzie się w czwartek 18 maja ok. godz. 18.15, bezpośrednio po Mszy Św. w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: pan Marek Bronkowski - Burmistrz Sandomierza oraz J. E. Ks. Dr Krzysztof Nitkiewicz - Biskup Sandomierski.

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!

***
Purdue Varsity Glee Club jest uniwersyteckim chórem męskim o ponad 120-letniej tradycji. Zespół działa przy Purdue University - amerykańskiej uczelni o statusie uniwersytetu publicznego z siedzibą w West Lafayette w stanie Indiana.

Chór odwiedzi Sandomierz w ramach swojego europejskiego tournée, które rozpoczyna od wizyty w Polsce. W Polsce wykona tylko trzy koncerty: w Krakowie, Sandomierzu i Warszawie.

W Bazylice Katedralnej usłyszą Państwo repertuar obejmujący muzykę sakralną, w przeważającej mierze współczesną w aranżacjach kompozytorów amerykańskich (m.in. Eric Whitacre, Willy Richter, David Wright).
Chór wystąpi pod dyrekcją Williama Griffela.


chor-18.05.2017-www-3