Get Adobe Flash player

Plakat_B2-page-002Zapraszamy na spektakl teatralny "Emigranci" Sławomira Mrożka w reżyserii Piotra Cyrwusa, który odbędzie się 30 maja br., o godz.19.00 w Domu Katolickim.
Wejście na spektakl możliwe za ukazaniem darmowych wejściówek, które można nabyć codziennie w Centrum Informacji Turystycznej - Rynek 20 w Sandomierzu.

Informujemy, że członkowie Klubu Seniora, wejściówki mogą odebrać w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej, ul. Armii Krajowej 1 w Sanodmierzu.

***
EMIGRANCI

reż. Piotr Cyrwus

Obsada:
Piotr Cyrwus
Szymon Kuśmider

Czas trwania: 1 godz. 40 min.

Tytułowi emigranci, intelektualista AA i przeciętny zjadacz chleba XX, wynajmują wspólnie skromne mieszkanie w bliżej nieokreślonym kraju. Być może żyją na obczyźnie, a może nie musieli nigdzie wyjeżdżać, by czuć się obco… Połączeni przez przypadek – dążący do niezależności, a jednak skazani na wspólne bytowanie – prowadzą ze sobą i przeciwko sobie okrutną grę pozorów.

Sztuka Sławomira Mrożka dotyka problemu naszej tożsamości. Emigracja od kilku stuleci wpisana jest w historię naszego kraju – również tę najnowszą. Po 25 latach zmieniły się powody i formy emigracji. Znanym rozterkom towarzyszą nowe pytania. Co oznacza dla nas patriotyzm? Jaką wartość ma tradycja i odrębność kulturowa? Czy przestajemy „być”, a chcemy już tylko „mieć”? Czy potrafimy czerpać z doświadczeń historycznych? Czy coś zmieniło się w hierarchii naszych wartości?