Get Adobe Flash player

Muzyka_w_Sandomierzu_2017Zapraszamy na XXVII Festiwal Muzyka w Sandomierzu, który odbędzie się w dn. 17-27 sierpnia br.

 
PROGRAM XXVII FESTIWALU MUZYKA W SANDOMIERZU

 

17.08.2017 r.

Edyta Geppert z zespołem VASIE Recital
godz. 20.00
Dom Katolicki, ul. Mariacka 12

W ramach inauguracji Festiwalu Muzyka w Sandomierzu odbędzie się koncert Edyty Geppert wraz z zespołem. Artystka zaprezentuje publiczności swoje największe przeboje.
Koncert płatny.

18.08.2017 r.
Stary Olsa - Muzyka dawna
godz. 20.00
Dom Katolicki, ul. Mariacka 12

W drugi dzień Festiwalu proponujemy Państwu koncert muzyki dawnej w wykonaniu białoruskiego zespołu „Stary Olsa”. Zespół nagrał 12 albumów tradycyjnych melodii z czasów średniowiecza i renesansu. Wśród tych utworów znajdują się popularne europejskie tańce, pieśni rycerskie, czy ballady trubadurów. Najnowsza płyta „Medieval Classic Rock” prezentuje najpopularniejsze utwory rockowe, zagrane na średniowiecznych instrumentach.
Koncert płatny.

19.08.2017 r.
Schola Węgajty - Dramat liturgiczny Ludus Danielis – Gra o proroku Danielu
godz. 20.00
Kościół Św. Jakuba

W ramach Festiwalu w dominikańskim kościele św. Jakuba zostanie wystawiony „Ludus Danielis” Gra o Proroku Danielu – dramat liturgiczny według manuskryptu katedry w Beauvais z XII wieku.
Wstęp wolny.

20.08.2017 r.
Mieczysław Szcześniak - koncert promujący płytę pt. „Nierówni”
godz. 20.00
Dom Katolicki, ul. Mariacka 12

W Sandomierzu Mieczysław Szcześniak zaprezentuje swoją najnowszą płytę „Nierówni”, która zawiera utwory oparte na tekstach ks. Jana Twardowskiego. Jej powstanie było, zrealizowanym po latach, marzeniem artysty. Koncert w Sandomierzu odbędzie się z udziałem amerykańskich muzyków, którzy współtworzyli z nim ten wyjątkowy album.
Koncert płatny.

24.08.2017 r.
Carrantouhill & Salake - Muzyka i taniec irlandzki
godz. 20.00
Dom Katolicki, ul. Mariacka 12

Zespół Carrantuohill od 30 lat wykonuje muzykę opartą na celtyckiej tradycji, dotychczas zrealizował ponad 2.600 koncertów w Polsce i na świecie oraz wydał 15 płyt, przy produkcji których współpracował z wieloma uznanymi artystami. Podczas Festiwalu Muzyka w Sandomierzu wystąpi z wokalistką Anną Buczkowską oraz formacją taneczną Salake - wielokrotnymi mistrzami świata w tańcu irlandzkim.
Koncert płatny.

25.08.2017 r.
Maria Pomianowska & NanyinÂÂ Smoki i orły. Muzyczne zabytki Chin i Polski”
godz. 20.00
Dom Katolicki, ul. Mariacka 12

W Sandomierzu artyści polscy i chińscy zaprezentują:

- utwory polskie (zabytki średniowieczne i renesansowe między innymi Wincentego z Kielczy, Mikołaja Gomółki, Mikołaja z Radomia, Wacława z Szamotuł, Piotra z Grudziądza, Marcina Leopolita) wykonane przez zespół zrekonstruowanych staropolskich fideli kolanowych i wokalistów pod dyrekcją dr hab. Marii Pomianowskiej),

  • utwory chińskie (tradycje muzyczne Nanyin oraz najstarsze ludowe pieśni Południa Chin wykonane przez zespół starożytnych instrumentów chińskich i wokalistów pod dyrekcją prof. Liu Shuna).
    Koncert płatny.

26.08.2017 r.
Petersburg International Ballet - Balet „Jezioro Łabędzie”
godz. 20.00
Dom Katolicki, ul. Mariacka 12

W przedostatni dzień Festiwalu zostanie zaprezentowany publiczności fenomen w historii baletu - „Jezioro Łabędzie” do muzyki Piotra Czajkowskiego w wykonaniu uznanego na całym świeci Petersburg International Ballet.
Wstęp płatny.

27.08.2017 r.
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali
Koncert muzyki filmowej
godz. 20.00
Dom Katolicki, ul. Mariacka 12

Na zakończenie Festiwalu Muzyka w Sandomierzu wystąpią znakomici muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali, którzy wykonają koncert muzyki filmowej.
Koncert płatny.

Muzyka_w_Sandomierzu_2017