Get Adobe Flash player

chor-yyc-31.07-www-1Sandomierskie Centrum Kultury oraz Towarzystwo Śpiewacze "LIRA" im. Stefana Wasiaka w Warszawie serdecznie zapraszają na koncert młodzieżowego chóru z Wielkiej Brytanii Yorkshire Youth Choir,który odbędzie się w poniedziałek 31 lipca 2017 roku ok. godz. 18.15, bezpośrednio po Mszy Św. w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: pan Marek Bronkowski - Burmistrz Sandomierza oraz J.E. Ks. Dr Krzysztof Nitkiewicz - Biskup Sandomierski.

Yorkshire Youth Choir-składa się z najzdolniejszych śpiewaków w wieku od 10 do 21 lat pochodzących z hrabstwa Yorkshire w północno-wschodniej Anglii.

Państwo John Pryce-Jones oraz Alison Pryce-Jones - doświadczeni muzycy od lat zaangażowani w pracę dydaktyczną z młodzieżą – dwa razy w roku organizują w mieście Halifax warsztaty przygotowujące chórzystów do koncertów odbywających się w ramach tournée zagranicznych.

Po warsztatach mistrzowskich prowadzonych przez państwo Pryce-Jones każdego roku w czerwcu chór daje cykl koncertów lokalnych, aby następnie wyjechać na tournée do wybranego przez siebie kraju. W roku 2017 wybór padł na Polskę. W naszym kraju zagrają cztery koncerty, w tym aż trzy w Krakowie i jeden w Sandomierzu. Chór zaprezentuje się sandomierskiej publiczności w składzie liczącym około 80 osób.

Repertuar chóru to muzyka sakralna.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

chor-yyc-31.07-www-3