Get Adobe Flash player

Fest_lagodnosciMuzyki współczesnych romantyków, bardów oraz twórców nastroju można było posłuchać na trwającym od 12 do 14 października 2012 r. „Festiwalu Łagodności”, w którym uczestniczyli członkowie Klubu Seniora.  Coroczne święto miłośników muzyki artystycznej jest jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Sandomierzu.

Tegoroczną edycję festiwalu otworzył w piątkowy wieczór recital Daniela Gałązki z zespołem. Koncert artystów był wielobarwną i poetycką podróżą w „krainę łagodności", opartą na poezji Jonasza Kofty, księdza Jana Twardowskiego i Piotra Brymasa. Muzycy zaprezentowali poezję śpiewaną oraz rozbudowane utwory w sferze improwizacji.

W sobotni wieczór sandomierska publiczność miała okazję wysłuchać ballad z repertuaru takich artystów jak Leonard Cohen i Janis Joplin. Własne aranżacje utworów wspomnianych wykonawców oraz autorskie kompozycje zaprezentowała w swoim występie Elżbieta Dębska, aktorka a przede wszystkim znakomita polska piosenkarka.

Festiwal Łagodności 2012” zakończył w niedzielę występ kolejnej gwiazdy - Miki Urbaniak z zespołem live. Swoim znakomitym występem wokalistka pokazała, że świetnie czuje się w różnych gatunkach muzycznych - w popie, szczególnie tym w stylu retro, ale także w klimatach soulowych, R&B, country czy jazzowych.
Foto: www.sandomierz.pl