Get Adobe Flash player

baner_dzien_sw_patrykaSerdecznie zapraszamy członków Klubu Seniora na jubileuszowy XV Dzień Św. Patryka, czyli szereg atrakcji w irlandzkim stylu, które będą miały miejsce w niedzielę-18 marca 2018 roku-w Sandomierzu.

 

Informujemy, iż Wojciech Dumin - Dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury zapewnia członkom Klubu Seniora bilety w cenie 15 zł na koncert SHANNON 18 marca, o godz. 17.30 w Domu Katolickim.

Zapisy i wpłaty przyjmujemy w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej (ul. Armii Krajowej 1 w Sandomierzu, 15 644 50 95) od 12 marca (poniedziałek).

 

Zapraszamy do zapoznania się z programem z okazji XV Dnia św. Patryka:

godz. 15.00
Warsztaty tańca irlandzkiego prowadzone przez Damien’a Doherty
I LO Collegium Gostomianum, ul. J. Długosza 7
Czas trwania 60 min. Wstęp wolny!
Uwaga! Zgłoszenie udziału w warsztatach prosimy wysłać mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W tytule maila prosimy o dopisek: Warsztaty taneczne, XV Dzień Św. Patryka w Sandomierzu.

 

Godz. 15.30
Warsztaty muzyczne (Dom Katolicki, ul. Mariacka 12).
Czas trwania 60 min. Wstęp wolny!
Uwaga! Zgłoszenie udziału w warsztatach prosimy wysłać mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W tytule maila prosimy o dopisek: Warsztaty muzyczne, XV Dzień Św. Patryka w Sandomierzu.

 

Godz. 17.30
Koncert zespołu SHANNON z udziałem DAMIEN’ A DOHERTY - solisty najsłynniejszego, irlandzkiego, tanecznego show „LORD OF THE DANCE” (Dom Katolicki, ul. Mariacka 12).
Bilety w cenie: 15 zł dla członków Klubu Seniora.

 

Godz. 20.00
SHANNON akustycznie (Lapidarium pod Ratuszem, Rynek 1).
Bilety w cenie 15 zł do nabycia bezpośrednio przed koncertem.
Telefoniczna rezerwacja biletów codziennie w Centrum Informacji Turystycznej, tel. 15/ 644 61 05. Miejsca siedzące i stojące. UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!

 

KONKURSY…

Sandomierskie Centrum Kultury zachęca do udziału w konkursach z okazji XV Dnia Św. Patryka w Sandomierzu.

1. KONKURSY FACEBOOK-OWE

W pierwszym konkursie do wygrania jest 10 podwójnych wejściówek na koncert Shannon, który odbędzie się w niedzielę-18 marca 2018r. o godz.17.30 w Domu Katolickim (ul. Mariacka 12)!

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać następujące czynności:

  1. Polubić profil Sandomierskiego Centrum Kultury.
  2. Polubić i udostępnić post dotyczący tego konkursu.
  3. W komentarzu pod niniejszym postem zamieścić krótką rymowankę na temat Dnia Św. Patryka.

Wygrają te osoby, które zamieszcza najciekawsze komentarze.

W drugim konkursie do wygrania jest 5 podwójnych wejściówek na akustyczny koncert Shannon, który odbędzie się w niedzielę-18 marca 2018r. o godz.20.00 w Lapidarium pod Ratuszem(Rynek 1).

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać następujące czynności:

  1. Polubić profil Sandomierskiego Centrum Kultury.
  2. Polubić i udostępnić post dotyczący tego konkursu.
  3. W komentarzu pod niniejszym postem zamieścić krótkie hasło promujące dzień Św. Patryka w Sandomierzu. Wygrają te osoby, które zamieszcza najciekawsze komentarze!

Oba konkursy trwają do piątku 15 marca do godz. 16.00.
Lista zwycięzców oraz szczegóły związane z odbiorem nagród zostaną opublikowane na facebookowym profilu instytucji w piątek 16 marca do godz. 16.00.

2.KONKURS WIEDZY O IRLANDII

Irlandia to pełna tajemnic zielona wyspa. Zachęcając Państwa do poszerzenia wiedzy na temat tego pięknego kraju przygotowaliśmy krótki konkurs z nagrodami, który przeprowadzimy w niedzielę 18 marca 2018 roku podczas obchodów XV Dnia Św. Patryka w Sandomierzu.

Jak będzie przebiegał konkurs wiedzy o Irlandii?

Podczas głównego koncertu zespołu Shannon o godz. 17.30 w Domu Katolickim na widowni na przypadkowo wybranych krzesełkach znajdą Państwo zieloną koniczynkę z numerkiem, pod którym ukryte będzie pytanie dotyczące Irlandii. Prosimy, aby osoba, która odkryje koniczynkę na swoim siedzeniu a nie będzie chciała wziąć udziału w konkursie, przekazała ją komuś innemu. Pytania odnoszące się do danego numeru będą padać ze sceny. Osoba posiadająca koniczynkę z danym numerem pytania zostanie zaproszona na scenę i będzie miała 10 sekund na udzielnie właściwej odpowiedzi. Jeśli nie padnie żadna odpowiedź bądź będzie to odpowiedź błędna, na pytanie będzie mogła odpowiedzieć każda osoba z widowni, która zgłosi się jako pierwsza.

Dla uczestników konkursu przewidujemy nagrody.

3.KONKURS NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNY STRÓJ W ZIELONYM KOLORZE

W niedzielę 18 marca 2018 roku podczas akustycznego koncertu zespołu Shannon o godz. 20.00 w Lapidarium pod Ratuszem przeprowadzimy konkurs na najbardziej oryginalny strój lub/i dodatki do stroju w kolorze i stylistyce nawiązującej do świętowanego na całym świecie Dnia Św. Patryka. Mile widziane zielone gadżety, rude brody, oryginalne nakrycia głowy oraz różnego rodzaju motywy zielonej koniczynki.

Dla najbardziej pomysłowych uczestników konkursu przewidujemy upominki.
Więcej informacji na temat XV Dnia Św. Patryka oraz prowadzonych konkursów tutaj:
www.esceka.pl, tel/fax: 0-15 832 29 64, @sandomierskiecentrumkultury

Sandomierski Dzień Św. Patryka został włączony do ogólnopolskiego FESTIWALU ŚW. PARTYKA.

HONOROWY PATRONAT nad wydarzeniem objęli:

Gerard Keown - Ambasador Irlandii w Polsce

Marek Bronkowski – Burmistrz Sandomierza

 

***

 

SHANNON:

Zespół Shannon został założony przez Marcina Rumińskiego w 1994 roku w Olsztynie.
Od momentu powstania, grupa wielokrotnie zmieniała swoją postać, by od początku nowego tysiąclecia uplasował się na stałe wśród czołówki profesjonalnych reprezentantów muzyki celtyckiej z Polski, rozpoznawalnych w wielu krajach Europy i świata.

Od ponad 20-tu lat na scenie, wielokrotnie nagradzany:


Odznaczenie orderem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - "Zasłużony dla Kultury" - dla Marcina Rumińskiego,
Nagroda Prezydenta Miasta Olsztyna dla zespołu SHANNON - 2014,
Indywidualna Nagroda Marszała Woj. Warmińsko-Mazurskiego dla Marii Rumińskiej - 2015 r.
Indywidualna dla Marcina Rumińskiego - 2013r,
Nagroda Marszałka Woj. Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie kultury dla SHANNON - 2013r)

Wraz z zespołem ELPHIN od 2002 roku współtworzyli – "Dublin Dancers” - jedno z pierwszych, irlandzkich show tanecznych w Polsce.
Na koncie mają również współpracę ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Grzegorzem Turnauem,Szamanem z Tuvy – Gendosem (†2015),uczestnictwo w„Jazz Campingu -Kalatówki”, występy na międzynarodowych festiwalach muzyki World i Celtyckiej.

Częste łączenie nurtów muzyki celtyckiej (irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej) i World,z Rockiem, Jazzem, czy Popem od lat stanowi charakterystyczną cechą stylu SHANNON, który, choć modyfikowany, zawsze brzmi rozpoznawalnie.

Dzieje się tak przede wszystkim dzięki stałemu prowadzeniu zespołu przez lidera Marcina Rumińskiego, który prócz nieustannie rozwijanej umiejętności gry na irlandzkich whistlach
i mandolinie od lat przykuwa uwagę słuchaczy rzadko wykorzystywaną w tym nurcie umiejętnością śpiewu alikwotowego (Tuva, Mongolia).

W dorobku grupy znajdziemy dziewięć albumów studyjnych, ścieżkę dźwiękową do filmu (SPI, -"1409 Afera na zamku Bartenstein"), singiel z grupą "Ryczące 20-tki", projekt z szamanem z Tuwy - Gendosem, show taneczne z trójmiejską grupą tańca irlandzkiego "Elphin", funkcjonujący przez dwa sezony - SHANNON UNPLUGGED oraz od 2013 projekt z orkiestrą kameralną - CELTIC RIVERS ORCHESTRA, wraz z jego drugą odsłoną "Spring Storm" (planowana premiera w 2018 r.).
Celtic Rivers Orchestra jest kolaboracją zespołu Shannon z Orkiestrą Kameralną. Wszystkie orkiestracje do tego zespołu zostały wykonane przez legendę polskiego jazzu, multiinstrumentalistę, kompozytora i aranżera Zbigniewa Namysłowskiego.
Od jesieni 2013 roku Shannon jest zespołem międzynarodowym, do którego dołączył na stałe znakomity irlandzki gitarzysta tradycyjny młodego pokolenia - Oisin Dillon.

Wybrane festiwale:
- Rainforest World Music Festival (Borneo-Malezja 2005, 2007)
- Celtica (IT 2005, 2011,2013)
- Triskell (IT 2013)
- Celtival (IT 2013)
- Festival Celtique (Luxembourg-Grund 2012)
- Celtie d’Oc (FR 2010)
- Przystanek Woodstock (PL 2006, 2011)
- NovaAria Festival (IT 2010)
- Interceltique de Lorient – off Festival (Francja-Bretania 2003-2012)
- RPO - Olsztyn 2016

 

Więcej:

www.shannonband.com

 

DAMIEN DOHERTY - SOLISTA

Damien Doherty, rozpoczął nauke tańca w wieku 4 lat, kontynuując tym samym tradycję rodzinną, jego babcia Ita Cadwell była gwiazdą tradycyjnego tańca irlandzkiego. Tańcząc w wielu zespołach sięgnął po najwyższe trofea w Irlandii oraz na arenie międzynarodowej, aby ostatecznie znaleźć się w gronie 4 najbardziej utalentowanych tancerzy irlandzkich.

W 1998 roku Damien został zaproszony do współpracy przez mistrza i legendę tańca irlandzkiego Michaela Flatleya i wkrótce po tym został solistą najsłynniejszego, irlandzkiego, tanecznego show „Lord of the Dance”. Najważniejsze przedstawienia, w których wziął udział to "Feet of Flames" i "Celtic Tiger“. Z czasem Damien zaczął wywierać co raz większy wpływ na kształt i układy taneczne zespołu.

Po latach spędzonych w „Lord of the Dance” dołączył do drugiego najważniejszego show „Riverdance” i to tam postanowił związać się z tańcem już na zawsze – rozpoczął studia na wydziale sztuki w O'Shea School of Irish Dancing Dublin. Dostrzegł okazję do wykorzystania zgłębionych stylów tanecznych, co zaowocowało w 2010 roku powstaniem bardzo innowacyjnego programu, The Cotton Club Dublin, który zdobył aprobatę międzynarodowych wykonawców tańca tradycyjnego i współczesnego.

W swojej karierze tańczył i występował w wielu programach telewizyjnych oraz dla wielu znanych osobistości w ponad 40 krajach na 5 kontynentach. M.in. podczas obchodów 300-lecia Petersburga, na Balu Charytatywnym w Monako przed księciem Albertem, w Pałacu Kremlowskim w Moskwie przed prezydentem Władimirem Putinem, przed Jej Królewską Mością Królową Elżbietę II, a także w Aras An Uachtarain przed Prezydentem Mary McAleesem.

XV DZIEŃ ŚW. PATRYKA W SANDOMIERZU

 

Serdecznie zapraszamy członków Klubu Seniora na jubileuszowy XV Dzień Św. Patryka, czyli szereg atrakcji w irlandzkim stylu, które będą miały miejsce w Sandomierzu w niedzielę 18 marca 2018 roku.

 

Informujemy, iż Wojciech Dumin - Dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury zapewnia członkom Klubu Seniora bilety w cenie 15 zł na koncert SHANNON 18 marca, o godz. 17.30 w Domu Katolickim.

Zapisy i wpłaty przyjmujemy w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej (ul. Armii Krajowej 1 w Sandomierzu, 15 644 50 95) od 12 marca (poniedziałek).

 

Zapraszamy do zapoznania się z programem z okazji XV Dnia św. Patryka:

 

godz. 15.00

Warsztaty tańca irlandzkiego prowadzone przez Damien’a Doherty

I LO Collegium Gostomianum, ul. J. Długosza 7

Czas trwania 60 min. Wstęp wolny!

Uwaga! Zgłoszenie udziału w warsztatach prosimy wysłać mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W tytule maila prosimy o dopisek: Warsztaty taneczne, XV Dzień Św. Patryka w Sandomierzu.

 

Godz. 15.30

Warsztaty muzyczne (Dom Katolicki, ul. Mariacka 12).

Czas trwania 60 min. Wstęp wolny!

uwaga! Zgłoszenie udziału w warsztatach prosimy wysłać mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W tytule maila prosimy o dopisek: Warsztaty muzyczne, XV Dzień Św. Patryka w Sandomierzu.

 

Godz. 17.30

Koncert zespołu SHANNON z udziałem DAMIEN’ A DOHERTY - solisty najsłynniejszego, irlandzkiego, tanecznego show „LORD OF THE DANCE” (Dom Katolicki, ul. Mariacka 12).

Bilety w cenie: 15 zł dla członków Klubu Seniora.

 

Godz. 20.00

SHANNON akustycznie (Lapidarium pod Ratuszem, Rynek 1).

Bilety w cenie 15 zł do nabycia bezpośrednio przed koncertem.

Telefoniczna rezerwacja biletów codziennie w Centrum Informacji Turystycznej, tel. 15/ 644 61 05. Miejsca siedzące i stojące. UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!

 

KONKURSY…

  • Konkurs na najbardziej oryginalny strój w zielonym kolorze.

 

Podczas koncertu w Lapidarium pod Ratuszem przeprowadzimy konkurs na najbardziej oryginalny strój lub/i dodatki do stroju w kolorze i stylistyce nawiązującej do świętowanego na całym świecie Dnia Św. Patryka. Mile widziane zielone gadżety, rude brody, oryginalne nakrycia głowy oraz różnego rodzaju motywy zielonej koniczynki. Dla najbardziej pomysłowych uczestników konkursu przewidujemy upominki.

 

  • Konkurs wiedzy o Irlandii. Szczegóły wkrótce.

 

  • Konkurs na najciekawszy wiersz na temat Dnia Św. Patryka. Do wygrania darmowe wejściówki na koncerty w dniu 18 marca 2018 r. Szczegóły wkrótce.

 

Więcej informacji na temat XV Dnia Św. Patryka oraz prowadzonych konkursów tutaj:

www.esceka.pl, tel/fax: 0-15 832 29 64, @sandomierskiecentrumkultury

 

Sandomierski Dzień Św. Patryka został włączony do ogólnopolskiego FESTIWALU ŚW. PARTYKA.

 

HONOROWY PATRONAT nad wydarzeniem objęli:

Gerard Keown - Ambasador Irlandii w Polsce

Marek Bronkowski – Burmistrz Sandomierza

 

***

 

SHANNON:

Zespół Shannon został założony przez Marcina Rumińskiego w 1994 roku w Olsztynie.
Od momentu powstania, grupa wielokrotnie zmieniała swoją postać, by od początku nowego tysiąclecia uplasował się na stałe wśród czołówki profesjonalnych reprezentantów muzyki celtyckiej z Polski, rozpoznawalnych w wielu krajach Europy i świata.

Od ponad 20-tu lat na scenie, wielokrotnie nagradzany:


Odznaczenie orderem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - "Zasłużony dla Kultury"  - dla Marcina Rumińskiego,
Nagroda Prezydenta Miasta Olsztyna dla zespołu SHANNON - 2014,  
I
ndywidualna Nagroda Marszała Woj. Warmińsko-Mazurskiego dla Marii Rumińskiej - 2015 r.
I
ndywidualna dla Marcina Rumińskiego - 2013r,    
Nagroda Marszałka Woj. Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie kultury dla SHANNON - 2013r). 

Wraz z zespołem ELPHIN od 2002 roku współtworzyli – 'Dublin Dancers” - jedno z pierwszych, irlandzkich show tanecznych w  Polsce.  
Na koncie mają również współpracę ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Grzegorzem Turnauem, Szamanem z Tuvy –  Gendosem (†2015), uczestnictwo w „Jazz Campingu -Kalatówki”,  występy na międzynarodowych festiwalach muzyki World i Celtyckiej .

Częste łączenie nurtów muzyki celtyckiej (irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej)  i World,  
z Rockiem, Jazzem, czy Popem od lat stanowi charakterystyczną cechą stylu SHANNON, który, choć modyfikowany, zawsze brzmi rozpoznawalnie.

Dzieje się tak przede wszystkim dzięki stałemu prowadzeniu zespołu przez lidera Marcina Rumińskiego, który prócz nieustannie rozwijanej umiejętności gry na irlandzkich whistlach
i mandolinie od lat przykuwa uwagę słuchaczy rzadko wykorzystywaną w tym nurcie umiejętnością śpiewu alikwotowego (Tuva, Mongolia).


W dorobku grupy znajdziemy dziewięć albumów studyjnych, ścieżkę dźwiękową do filmu (SPI, -"1409 Afera na zamku Bartenstein"), singiel z grupą "Ryczące 20-tki", projekt z szamanem z Tuwy - Gendosem,  show taneczne z trójmiejską grupą tańca irlandzkiego "Elphin", funkcjonujący przez dwa sezony - SHANNON UNPLUGGED oraz od 2013 projekt z orkiestrą kameralną -  CELTIC RIVERS ORCHESTRA, wraz z jego drugą odsłonąÂ "Spring Storm" (planowana premiera w 2018 r.).
Celtic Rivers Orchestra jest kolaboracją zespołu Shannon z  Orkiestrą Kameralną. Wszystkie orkiestracje do tego zespołu zostały wykonane przez legendę polskiego jazzu, multiinstrumentalistę, kompozytora i aranżera  Zbigniewa Namysłowskiego.
Od jesieni 2013 roku Shannon jest zespołem międzynarodowym, do którego dołączył na stałe znakomity irlandzki gitarzysta tradycyjny młodego pokolenia - Oisin Dillon.

Wybrane festiwale:

-  Rainforest World Music Festival (Borneo-Malezja 2005, 2007)          
-  Celtica (IT 2005, 2011,2013)  
-  Triskell (IT 2013)
-  Celtival (IT 2013)
-  Festival Celtique (Luxembourg-Grund 2012)        
-  Celtie d’Oc (FR 2010)          
-  Przystanek Woodstock (PL 2006, 2011)        
-  NovaAria Festival (IT 2010)           
-  Interceltique de Lorient – off Festival (Francja-Bretania 2003-2012)
- RPO - Olsztyn 2016

 

Więcej:

http://www.shannonband.com

 

DAMIEN DOHERTY - SOLISTA

 

Damien Doherty, rozpoczął nauke tańca w wieku 4 lat, kontynuując tym samym tradycję rodzinną, jego babcia Ita Cadwell była gwiazdą tradycyjnego tańca irlandzkiego. Tańcząc
w wielu zespołach sięgnął po najwyższe trofea w Irlandii oraz na arenie międzynarodowej, aby ostatecznie znaleźć się w gronie 4 najbardziej utalentowanych tancerzy irlandzkich.

W 1998 roku Damien został zaproszony do współpracy przez mistrza i legendę tańca irlandzkiego Michaela Flatleya i wkrótce po tym został solistą najsłynniejszego, irlandzkiego, tanecznego show „Lord of the Dance”. Najważniejsze przedstawienia, w których wziął udział to "Feet of Flames" i "Celtic Tiger“. Z czasem Damien zaczął wywierać co raz większy wpływ na kształt i układy taneczne zespołu.

Po latach spędzonych w „Lord of the Dance” dołączył do drugiego najważniejszego show „Riverdance” i to tam postanowił związać się z tańcem już na zawsze – rozpoczął studia na wydziale sztuki w O'Shea School of Irish Dancing Dublin. Dostrzegł okazję do wykorzystania zgłębionych stylów tanecznych, co zaowocowało w 2010 roku powstaniem bardzo innowacyjnego programu, The Cotton Club Dublin, który zdobył aprobatę międzynarodowych wykonawców tańca tradycyjnego i współczesnego.

W swojej karierze tańczył i występował w wielu programach telewizyjnych oraz dla wielu znanych osobistości w ponad 40 krajach na 5 kontynentach. M.in. podczas obchodów 300-lecia Petersburga, na Balu Charytatywnym w Monako przed księciem Albertem, w Pałacu Kremlowskim w Moskwie przed prezydentem Władimirem Putinem, przed Jej Królewską Mością Królową Elżbietę II, a także w Aras An Uachtarain przed Prezydentem Mary McAleesem.