Get Adobe Flash player

20180429_173019Członkowie sandomierskiego Klubu Seniora majowy weekend rozpoczęli już 29 kwietnia od wyjazdu do Radomia, gdzie na deskach Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego zobaczyli musical "Człowiek z La Manchy"-w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego.

Broadwayowski musical powstał z inspiracji słynną powieścią Miguela Cervantesa o Błędnym Rycerzu z La Manchy. Szlachetny i prawy Don Kichot wyrusza w świat niesiony chęcią pomocy innym i obrony słabszych. Raz po raz doświadczając dotkliwych porażek, spotyka się z kpinami otoczenia, które pobłażliwie traktuje go jako zabawnego (a czasem wręcz żałosnego) szaleńca. Wierny swoim przekonaniom rycerz, nie schodzi jednak z raz obranej drogi…

„Człowiek z La Manchy” to z jednej strony barwne, efektowne, roztańczone i rozśpiewane widowisko, z drugiej zaś – wzruszająca opowieść o wierze w ideały, bezinteresownym poświęceniu, prawie każdego człowieka do wolności… I o tym, że warto mieć odwagę, by - wbrew przeciwnościom - podążać własną drogą i pozostać wiernym sobie.

Widowisko muzycznego przypadło do gustu sandomierskim seniorom, wyjazd zaliczają do bardzo udanych. Był to czas nie tylko obcowania ze sztuką, ale również czas integracji członków sandomierskiego Klubu Seniora. Uczestnicy wycieczki powrócili do Sandomierza z uśmiechem na twarzy.