Get Adobe Flash player

seniorzy_w_akcji_logoNiezmiernie miło nam jest poinformować, iż projekt napisany przez Wiesława Szumielewicza (senior) i Angelikę Stasiak (animatorka) z Sandomierskiego Centrum Kultury znalazł się w czołówce Ogólnopolskiego Programu "Seniorzy w Akcji" realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W dniach 8-16 maja 2018 r. odbyły się rozmowy z autorami projektów, które zostały zakwalifikowane do II etapu konkursu „Seniorzy w akcji”.

Do udziału w III etapie konkursu Komisja wybrała 34 projekty najbardziej zgodne z jego celami.


Wiesław Szumielewicz - sandomierski globtoter, który nieustannie poznaje nowe miejsca i ludzi, aktor tarnobrzeskiego teatru "Czwartek", pasjonat historii Sandomierza i przewodnik PTTK.

Angelika Stasiak - animatorka kultury, trenerka, pasjonatka teatru, od 6 lat związana z Programem PROJEKTOR - wolontariat studencki.

Liderzy mimo różnicy wieku, postanowili połączyć swoje siły i zdobyte do tej pory doświadczenie, aby wspólnie stworzyć inicjatywę, dzięki której sandomierscy seniorzy poczują się docenieni i będą mogli rozwijać swoje talenty aktorskie. Projekt będzie opierał się na współpracy międzypokoleniowej.

Projekt będzie się składał z dwóch etapów, pierwszym z nich będą videoblogi, w których główną rolę odegrają najstarsi mieszkańcy Sandomierza. Będą oni wspominać czasy, kiedy to Sandomierz tętnił życiem kulturalnym i działał Amatorski Teatr im. Aleksandra Fredry. Do współpracy przy montowaniu i nagrywaniu materiału zostaną zaproszeni sandomierskich licealistów. Kolejny etap to reaktywacja dawnego teatru, w którym będzie miejsce dla wszystkich bez względu na wiek.

Organizacją wspierającą projekt jest Sandomierskie Centrum Kultury.

Animatorom inicjatywy gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne etapy Konkursu.

seniorzy_w_akcji_logo