Get Adobe Flash player

seniorzy-w-akcjiNiezmiernie jest nam miło poinformować, iż projekt "Powróćmy z teatrem", przygotowany przez Angelikę Stasiak - animatorka z Sandomierskiego Centrum Kultury oraz Wiesława Szumielewicza, otrzymał dofinansowanie w ramach Programu "Seniorzy w akcji".

Liderzy pomimo dzielącej ich różnicy wieku, postanowili połączyć swoje siły i razem działać na rzecz współpracy międzypokoleniowej w naszym mieście.

"Powróćmy z teatrem" to podróż w czasie do Sandomierza sprzed 80 lat, gdzie działał amatorski Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Fredry. Projekt ma za zadanie przedstawić młodemu pokoleniu historię teatru oraz pamięć o sandomierskich animatorach sprzed lat.

Pierwszym etapem projektu będą międzypokoleniowe warsztaty teatralne, następnie zwartą ekipą (młodzież i seniorzy) wyruszymy do źródeł, gdzie odnajdziemy informację o teatrze sprzed lat (muzea, archiwa).

Kolejny celem będą warsztaty, które pomogą młodzieży i seniorom nauczyć się profesjonalnego montażu filmu i dźwięku. Dzięki współczesnej technologii uczestnicy projektu mają szanse dotrzeć z kamerą do tych, którzy opowiedzą o czasach, kiedy to Sandomierz tętnił życiem kulturalnym, a także podzielą się swoimi wspomnieniami.

Na koniec dobijemy do Portu Kultury, aby przygotować spektakl, do którego inspiracją będą wspomnienia mieszkańców oraz historia przedwojennego teatru.

Rekrutacja ochotników, którzy chcą powrócić do teatru sprzed lat, rozpocznie się wraz z początkiem września.

Konkurs „Seniorzy w akcji” jest realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Zdjęcia autorstwa Alicji Szulc - latającej animatorki, wykonane podczas warsztatów dla laureatów II etapu konkursu "Seniorzy w akcji", które odbyły się w czerwcu w Warszawie.