Get Adobe Flash player

logo_powrocmy_z_teatrem

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Sandomierza i okolic (bez względu na wiek), do aktywnego uczestnictwa, w nowym, międzypokoleniowym projekcie "Powróćmy z teatrem", którego celem będzie integracja międzypokoleniowa, wspólne zgłębianie historii przedwojennego teatru oraz spektakl teatralny. Rekrutacja została przedłużona do 14 paździenrika 2018 r.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą:

  • zgłębić historię teatru sprzed lat

  • wziąć udział w profesjonalnych warsztatach teatralnych

  • dowiedzieć się jak skutecznie szukać informacji w dostępnych archiwach

  • zostać aktorem sandomierskiego teatru

  • nauczyć się profesjonalnego montażu filmów

  • podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, inspirując młodsze pokolenie do działania

  • twórczo zagospodarować swój wolny czas

  • wypić herbatkę w dobrym towarzystwie

 

W projekcie “Powróćmy z teatrem” znajdą miejsce dla siebie zarówno seniorzy, którzy z pewnością staną się dla młodych ludzi inspiracją i bazą wiedzy. Ale także specjalne miejsce mamy dla młodzieży, dla których chcemy w szczególności skierować warsztaty z profesjonalnego montażu filmów i dźwięków.

Rekrutacja trwa do 14 października 2018 roku!

Jak się zgłosić?

Napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

lub

zadzwoń: 693 039 536 (Angelika Stasiak, koordynator projektu)

Spotkanie inaugurujące projekt odbędzie się w niedziele 14 października o godzinie 16.00 w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej (ul. Armii Krajowej 1).

Będzie ono połączone z międzypokoleniowym wieczorem poezji.

"Powróćmy z teatrem" - to podróż w czasie do Sandomierza sprzed 80 lat, gdzie działał prężnie amatorski Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Fredry. Przedstawimy młodemu pokoleniu historię teatru oraz przywrócimy pamięć o sandomierskich animatorach sprzed lat. Pierwszym przystankiem tej podróży będą międzypokoleniowe warsztaty teatralne, następnie wyruszymy do źródeł, gdzie odnajdziemy informację o teatrze sprzed lat (muzea, archiwa).

Kolejny postój to warsztaty, które pomogą młodzieży (ale też seniorom!) nauczyć się profesjonalnego montażu filmu i dźwięku, po to aby dotrzeć z kamerą do tych, którzy nie mają sił przyjść do nas. Opowiedzą nam oni o czasach, kiedy to w Sandomierzu działał prężnie przedwojenny teatr, podzielą się woimi wspomnieniami. Na w Porcie Kultury, będzie miał miejsce spektakl, do którego inspiracją będą wspomnienia oraz historia przedwojennego teatru.

Projekt tworzony jest przez Angelikę Stasiak oraz Wiesława Szumielewicza przy wsparciu Sandomierskiego Centrum Kultury.

Projekt POWRÓĆMY Z TEATREM realizowany jest w ramach konkursu grantowego programu ”Seniorzy w akcji”, koordynowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”,

finansowanego ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.

POWRMY_Z_TEATREM