Get Adobe Flash player

plakat-wieczor_poezji-banerZapraszamy na jesienny wieczór poezji, w ramach inauguracji działań międzypokoleniowego projektu "Powróćmy z teatrem", realizowanego przez Angeliką Stasiak oraz Wiesława Szumielewicza przy wsparciu Sandomierskiego Centrum Kultury.

Spotkanie odbędzie się 14.10.2018 r. (niedziela) o godz.16.00 w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej (ul. Armii Krajowej 1).

W programie:
- "Powróćmy z teatrem" - wprowadzenie do projektu
- spotkanie z lokalnymi poetami: Marią Magdziak oraz Maksymilianem Kowalem, którzy zaprezentują swoje najpiękniejsze wiersze
- słodki poczęstunek

WSTĘP WOLNY!

MARIA MAGDZIAK- poetka z niewielkiej miejscowości w powiecie kraśnickim - Woli Trzydnickiej Kilkukrotna laureatka Powiatowego Konkursu Wiersza Autorskiego. Jej teksty opowiadają o lokalnej tradycji folklorystycznej, dotykają refleksji osobistej i tematyki religijnej. Poetka chętnie też sięga do wątków ojczyźnianych i patriotycznych o wydźwięku moralnym. Znający twórczość Marii Magdziak oceniają, że chociaż jej wiersze są proste, ponieważ autorka nie stosuje wyszukanych figur poetyckich, posiadają urok szczerości i autentyczności.

Maria Magdziak jest nie tylko poetką. W 2010 roku zainicjowała powstanie Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Trzydnickiej, a wcześniej, do organizacji różnych uroczystości patriotyczno-religijnych angażowała miejscową młodzież i mieszkanki swojej rodzinnej miejscowości. Od listopada 2013 roku Maria Magdziak jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Rok później ukazał się pierwszy tomik jej poezji, zatytułowany "Piszę, moje myśli błądzą…", wydany przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym

MAKSYMILIAN KOWAL - poeta reprezentujący młode pokolenie z Borowa, pasjonat lokalnej historii i tradycji. Od najmłodszych lat kultywuje tradycje ułańskie, gdzie jako rekonstruktor działa w Kawalerii Kowalów z Borowa w barwach 24 Pułku Ulanów.

Jego wiersze nawiązują do tematyki patriotycznej, religijnej i historycznej. Poeta chętnie też sięga po inspirację z piękna natury. W twórczości Maksymiliana ważną rolę odgrywa osobista refleksja na życiem.

plakat-wieczor_poezji_1