Get Adobe Flash player

Dibel_i_tabliczka_czekolady-banerZapraszamy na spektakl Teatru im. Juliusza Osterwy z Lublina pt. „Diabeł i tabliczka czekolady” w reżyserii Kuby Kowalskiego, który odbędzie się 26 listopada o godz. 18:30 w Porcie Kultury (ul. Portowa 24 w Sandomierzu).


Bilety w atrakcyjnej cenie 20 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej (ul. Rynek 20, tel. 15 644 61 05) lub bezpośrednio przed spektaklem.

Spektakl jest adaptacją reportaży Pawła Piotra Reszki, zawartych w książce pod tym samym tytułem i opisujących głównie, naturalistyczny wręcz, obraz Polski Wschodniej z przełomu XX i XXI wieku. Reżyser opisuje bohaterów reportaży jako postaci wypchnięte na margines, wyśmiewane, ignorowane, niekiedy znienawidzone. Poprzez przeniesienie ich historii na scenę chce wzbudzić w widzach poczucie empatii i zrozumienia, okraszając całość mieszanką ciętego humoru i spojrzenia z dystansem. Zacierając tradycyjny podział na widownię, scenę i scenografię twórcy sprawdzają, czy na czas trwania spektaklu widzowie i aktorzy potrafią stworzyć razem otwartą i empatyczną wspólnotę. Z pewnością będzie to bardzo ciekawe doświadczenie z pogranicza teatru i performance’u.

Spektakl dla widzów +15

***

Prapremiera: 31 marca 2017 r.
Czas trwania: 110 minut
Liczba przerw: brak

Realizatorzy:
REŻYSERIA I ADAPTACJA: Kuba Kowalski
ADAPTACJA I DRAMATURGIA: Julia Holewińska
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Agata Skwarczyńska
MUZYKA: Radek Duda
RUCH SCENICZNY: Katarzyna Chmielewska
REŻYSERIA ŚWIATEŁ: Damian Pawella

Obsada:
Marta Ledwoń, Edyta Ostojak, Jolanta Rychłowska, Nina Skołuba-Uryga, Jowita Stępniak, Magdalena Sztejman, Daniel Dobosz, Paweł Kos, Janusz Łagodziński, Krzysztof Olchawa, Daniel Salman, Marek Szkoda, Radek Duda, Marianna Agu Chika

***

Spektakl prezentowany jest w ramach akcji „Teatr Polska 2018”, organizowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów – głównie poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury.

Dibel_i_tabliczka_czekolady