Get Adobe Flash player

IMG_4349Okres przedświąteczny to magiczny czas spotkań w gronie ludzi, z którymi łączą nas wyjątkowe relację. W poniedziałek 17 grudnia 2018 r. przy wigilijnym stole spotkali się członkowie Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej działającej w ramach projektu „Powróćmy z teatrem”.

Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania trzech miesięcy teatralnej pracy i omówieniem planów na nadchodzący Nowy Rok.

Poniedziałkowe spotkanie stało się możliwością integracji międzypokoleniowych. Seniorzy podzieli się tradycjami związanymi z Świętami Bożego Narodzenia, które doskonale pamiętają ze swoich rodzinnych domów. Natomiast przedstawiciele młodszego pokolenia z wypiekami na twarzach słuchali tych opowieści.

W czasie spotkania obecny był Wojciech Dumin - Dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury.

Nie lada atrakcją była wizyta Świętego Mikołaja, w którego rolę wcielił się (jak na prawdziwego aktora przystało) Wiesław Szumielewicz - animator projektu.

Projekt „Powróćmy z Teatrem” dofinansowano ze środków programu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę”.

Organizacją wspierającą projekt jest Sandomierskie Centrum Kultury.