Get Adobe Flash player

Koncert_Karnawaowy-banerSandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na wyjątkowy Koncert Karnawałowy "Strauss i nie tylko" z udziałem gwiazd największych scen operowych w Polsce.Koncert odbędzie się w sobotę 26 stycznia br. o godz. 18.00 w Domu Katolickim (ul. Mariacka 12).

Bilety dla członków Klubu Seniora w cenie 20 zł do nabycia od 15 stycznia br. (wtorek) w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej przy ul. Armii Krajowej 1 w Sandomierzu.

To wyjątkowe wydarzenie muzyczne dedykowane jest nie tylko fanom muzyki klasycznej. Program koncertu karnawałowego "Strauss i nie tylko" stanowi wybór najbardziej znanych duetów i melodii największych kompozytorów wiedeńskich, w tym Johanna Straussa, poświęconych miłosnym uniesieniom, zalotom i szampańskiej zabawie w tanecznych rytmach walca, czardasza, polki czy bolera. Usłyszą Państwo fragmenty najpiękniejszych operetek: Księżniczki czardasza, Wesołej wdówki, Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego oraz Hrabiny Maricy.

W roli solistów wystąpią fantastyczni, obdarzeni wspaniałymi głosami, utytułowani śpiewacy operowych scen Polski, koncertujący w kraju i za granicą - Małgorzata Kubala (sopran), Iwona Kaczmarek (sopran) oraz Piotr Kaczmarek (tenor). Artystom towarzyszyć będą znamienici intrumentaliści - Emilio Bayón (fortepian), Joanna Okoń (skrzypce), Jakub Langiewicz (kontrabas).

Zaprezentowane zostaną największe przeboje muzyki klasycznej, znane i lubiane na całym świecie m.in.: "Czardasz", "Jakże mam ci wytłumaczyć”, "Twoim jest serce me", "Co się dzieje, oszaleję", "Tłumy fraków", "Graj Cyganie" czy niezapomniany utwór "Usta milczą dusza śpiewa". Gwarantujemy Państwu całą paletę niezapomnianych doznań artystycznych. Lekki i pełen humoru program zachęci do zabawy każdego słuchacza.

Koncert uświetni pokaz choreograficzny utytułowanych zawodników turniejowych i zawodowych tancerzy Rewii - Marysi Roszkowskiej i Mateusza Rokosza.

Serdecznie zapraszamy!

Koncert_Karnawaowy