Get Adobe Flash player

Plakat-Sandomierz-banerSandomierskie Centrum Kultury oraz Fundacja „Zatrzymać Czas” serdecznie zapraszają dzieci w wieku 5-14 lat wraz z opiekunami oraz dorosłych na wydarzenie ekologiczne „Świętokrzyskie czeka na Ciebie!” - kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca ochrony powietrza atmosferycznego”.

 

W poniedziałek 29 kwietnia 2019 r. w Porcie Kultury (Portowa 24), odbędzie się spotkanie skierowane do dzieci oraz dorosłych mające na celu integrację społeczną na płaszczyźnie edukacji ekologicznej. Z tej okazji zaplanowaliśmy wiele atrakcji.


Startujemy o godz. 10.00!


Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny!

W przypadku zorganizowanych grup, prosimy o potwierdzenie przybycia do piątku 26 kwietnia do godz. 14.00, telefonicznie pod nr: 600 393 413 lub mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

W programie wydarzenia:

godz. 10.00 - spektakl teatralny dla dzieci pt. „Rajska Wyspa”

Tematyką spektaklu „Rajska wyspa” są zagadnienia związane z niską emisją, smogiem, zanieczyszczeniem powietrza, segregacją odpadów, elektrośmieciami i degradacją środowiska naturalnego.

Każdy dzień życia miłej rodziny srok mija wśród śmieci i niezdrowego powietrza. Zaczynają się przyzwyczajać do brudu i zanieczyszczeń. Czy mogą to zmienić, czy jest jeszcze nadzieja, by otaczający ich świat znów był piękny i przyjazny? Pomoc przynosi im niezwykły gość, który zawita do ich gniazda – to piękna Anastazja, podróżniczka z odległej rajskiej wyspy, która wraz z widzami odmieni ich życie.

godz. 11.30

- warsztaty interdyscyplinarne dla młodzieży szkolnej pt. „Ochrona Powietrza”, stoiska edukacyjne i konkurs „Koło Fortuny”

Ochrona Powietrza - warsztaty podczas których uczestnicy dowiedzą się m.in. czym jest smog, jak badać czystość powietrza, czym jest skala porostowa. Dodatkowo dowiedzą się czym są Odnawialne Źródła Energii i dlaczego wspomagają ochronę powietrza.

- prelekcja dla dorosłych „O smogu i innych zagrożeniach”

Wystąpienie podczas, którego uczestnicy dowiedzą się czym jest smog inne zanieczyszczenia powietrza w Polsce, jak wpływają na środowisko i zdrowie ludzi, jak chronić się przed zanieczyszczeniami powietrza, czym ogrzewać dom, co możemy zrobić by zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w Polsce, na koniec dyskusja.

***

Stop smog - o ekologii kulturalnie. To cykl 14 jednodniowych imprez edukacyjnych, które zorganizujemy na terenie Województwa Świętokrzyskiego, w okresie 29.04.-17.05.2019 r. W następujących miastach: Busko-Zdrój, Jędrzejów, Kazimierza Wielka, Kielce, Chęciny, Końskie, Opatów, Ostrowiec Świętokrzyski, Pińczów, Sandomierz, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Staszów, Włoszczowa. Celem projektu, w każdym z wymienionych wyżej miast, jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa, związanych z wpływem zanieczyszczonego powietrza na jakość środowiska i na zdrowie ludzi, poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony powietrza atmosferycznego, zwróceniu uwagi na korzyści płynące ze stosowania OZE oraz upowszechnianiu informacji o rozwiązaniach technicznych i technologicznych, których stosowanie w znacznym stopniu polepsza jakość powietrza atmosferycznego. Nasz projekt ma kształtować postawy proekologiczne, poszerzać wiedzę z zakresu ochrony atmosfery i klimatu, energii odnawialnych oraz ochrony środowiska i przyrody. Projekt jest skierowany do dzieci oraz dorosłych i ma charakter otwarty. Realizowany będzie poprzez interdyscyplinarne warsztaty, gry i zabawy edukacyjne, spektakle teatralne oraz prelekcje o tematyce ochrony powietrza atmosferycznego. Dzięki jego realizacji będzie miała miejsce integracja społeczna na płaszczyźnie edukacji ekologicznej. Dzięki nabytej i utrwalonej wiedzy, wzrośnie wrażliwość społeczna na ochronę powietrza atmosferycznego oraz zostanie rozbudzona potrzeba podejmowania w życiu codziennym działań proekologicznych i prośrodowiskowych.

Plakat-Sandomierz-net