Get Adobe Flash player

plakat_moniuszko_68x98cm_1_podgladPolska Fundacja Kultury i Rozwoju we współpracy z Fundacją Kultury Ziemi Sandomierskiej, Muzeum Okręgowym w Sandomierzu oraz Sandomierskim Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert zatytułowany „Znasz-li ten kraj” – Moniuszko na dwusetne urodziny.

W najbliższą sobotę 16 listopada o godz. 19.00 w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego (Zamkowa 12), odbędzie się nadzwyczajny koncert, stworzony specjalnie na uroczyste obchody rocznicy 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki przypadającej 5 maja 2019 roku.

Wydarzenie jest jednym z cyklu koncertów propagujących muzyczną twórczość ojca polskiej opery narodowej. To znakomita okazja do przypomnienia wartości jego wkładu w polską kulturę i tożsamość narodową.

W programie koncertu zawarte są najpiękniejsze i najbardziej lubiane pieśni ze Śpiewników domowych, a także najpopularniejsze arie z oper!

To prawdziwa uczta dla melomanów!


A oto wybrane pozycje tego koncertu:

Znasz-li ten kraj
Dziad i baba
Pieśń wieczorna
Złota rybka
Aria Stanisława
Pieśń Skołuby

Dodatkowym walorem tegoż koncertu jest słowo wiążące, które pięknie wprowadza w nastrój i wymowę prezentowanych utworów. Wplecione fragmenty listów i wspomnień Stanisława Moniuszki innych zaprzyjaźnionych z nim twórców, a także anegdoty z życia doskonale ożywiają koncert budując niepowtarzalną dramaturgię i atmosferę spotkania!

Niezwykłą ciekawostką są także fragmenty nieznanych wierszy i fraszek Stanisława Moniuszki .

Patronat honorowy: Marcin Marzec - Burmistrz Sandomierza

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

plakat_moniuszko_68x98cm_1_podglad