Get Adobe Flash player

dom_opieki_pierzchnica

W połowie września 2013 r. gościliśmy w naszym Klubie Pensjonariuszy Domu Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy k/Kielc.

Była to rewizyta, gdyż nasz klub w tym Domu był z wizytą w lutym 2012 r. Wrześniowe spotkanie odbyło się w bardzo serdecznej atmosferze, zapoznaliśmy się z warunkami i działalnością pracy „drugiego domu” dla ludzi potrzebujących takiego miejsca. Pensjonariusze mają całodobową opiekę pielęgniarską, zabiegi rehabilitacyjne, zakwaterowanie, wyżywienie w bardzo wygodnych warunkach. Uprawiają również różne formy działalności jak np. wycieczki, warsztaty malarskie, zajęcia plastyczne i wspólne zajęcia rehabilitacyjne.

W wyciecze do Sandomierza uczestniczyło 12 Pensjonariuszy i 2 panie opiekunki. W programie tej wycieczki pod opieką członkiń Klubu Seniora i koleżanki przewodnik Janiny Bąk odbył się rejs statkiem po Wiśle, zwiedzanie Katedry, Rynku Starego Miasta i trasy „Śladami Ojca Mateusza”.

W biurze naszego Klubu, przy kawie i słodkościach rozmawialiśmy o dalszych planach naszej wspólnej współpracy. Na pamiątkę wizyty wręczono Pensjonariuszom foldery i ulotki o Sandomierzu.

Dom Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy informuje o tym spotkaniu w Echu Dnia Nr 254 z dn. 31.10.2013 r. w artykule „Aktywnie i twórczo w jesieni życia”.

Cytat: „Ciekawą formą aktywności mieszkańców Domu są wycieczki. W drugiej połowie września Pensjonariusze odwiedzili Sandomierz. Podziwiali miasto wraz z przyjaciółmi z Sandomierskiego Klubu Seniora”.