10.jpg
Zabawa_sylwestrowa_-31.XII_2O21r_0261.jpg
previous arrow
next arrow
Shadow

Robert Rozmus scaledSandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert pt. ”Chwytaj dzień”, podczas którego Robert Rozmus zaśpiewa przeboje Zbigniewa Wodeckiego. Koncert odbędzie się 28. kwietnia 2024 r. o godz. 18.00 w Katolickim Domu Kultury Świętego Józefa (ul. Mariacka 12, Sandomierz).

Bilety w cenie 70,00 zł do nabycia od 12.03.2024 r. na stronie www.kupbilecik.pl oraz w sprzedaży stacjonarnej w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (ul. Rynek 20, Sandomierz, tel. 15 644 61 05).

„CHWYTAJ DZIEŃ – największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego śpiewa Robert Rozmus”
To muzyczna opowieść o wspaniałym człowieku. Artyście, piosenkarzu, kompozytorze, wirtuozie i koledze. W programie znalazły się największe  przeboje

Zbigniewa Wodeckiego, m.in. „Izolda” „Zacznij od Bacha”, „Z tobą chce oglądać świat”, „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „ Chałupy welcome to”, a także kilka mniej znanych, ale równie pięknych utworów: „Godność”, „Chwytaj dzień”, „Nauczmy się żyć obok siebie”. Wspomnieniowy koncert wzbogacają projekcie, anegdoty  i opowieści o Zbigniewie Wodeckim.

Występują: Robert Rozmus śpiew, Oliwia Kędziora Skrzypczyk altówka/śpiew, Piotr Kubiak fortepian/śpiew.

Serdecznie zapraszamy!

O ARTYŚCIE
Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Jest absolwentem wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Po studiach został zaangażowany do Teatru Powszechnego w Łodzi, potem do Teatru Nowego w Warszawie.

Został laureatem I Nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Grono oddanych fanów zapewniły mu piosenka Mówili na Nią Słońce pochodząca z pierwszej solowej płyty oraz własne kompozycje z płyty „Wniebowzięty”. Wieloletnie doświadczenie na scenie i estradzie pozwoliło Robertowi Rozmusowi połączyć dwie pasje – aktorstwo i śpiew. Występował w musicalach: Chicago, Kwiaty we włosach, Miss Saigon, Pięciu braci Moe). Jego kreacja Profesora Abronsiusa w Tańcu wampirów Romana Polańskiego, spotkała się z uznaniem krytyki i publiczności (Platynowa płyta). Entuzjastyczne recenzje zebrał za tytułową rolę w musicalu Akademia Pana Kleksa (Złota płyta). Szerokiej publiczności dał się poznać jako Pan Rozi z Kabaretu Olgi Lipińskiej oraz członek grupy „Tercet czyli Kwartet”, którą tworzy z Hanną Śleszyńską, Piotrem Gąsowskim i Wojtkiem Kaletą. Sukcesem okazał się jego autorski program Robert Rozmus Show emitowany w TVP. Był gospodarzem popularnych telewizyjnych show: „Dziewięciu wspaniałych”, „Rodzina jak z nut”. Grał w serialach telewizyjnych, m.in.: Na dobre i na złe, Niania, Bulionerzy, Magda M., Ojciec Mateusz, Świat Według Kiepskich. Brał udział w programach telewizyjnych Zbigniewa Górnego i Krzysztofa Jaślara: Gala Biesiadna, Poprawiny, Biesiada bez granic, a także show: Taniec z gwiazdami oraz Gwiazdy tańczą na lodzie. Udziela się także w dubbingu.

Rozmus jest wielokrotnym Mistrzem Polski Aktorów w tenisie. Jego obecną pasją jest golf, w którym odnosi liczne sukcesy na krajowych i międzynarodowych turniejach.

Obecnie artysta gra na deskach Teatru Bajka w sztuce Dzikie Żądze, w reżyserii Zenona Dondajewskiego i Stefana Friedmana oraz w Teatru Komedia w sztuce 39 stopni (na podstawie filmu Alfreda Hitchcocka), w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. W grudniu 2009 premierę miał jego kolejny show – „Przypadki Roberta R.” w Teatrze Capitol.