Get Adobe Flash player

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy  interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają  na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi  poszkodowanych.
W/w służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem,  który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby  przewlekle, alergie, itp.
Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach. Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym  skrótem ICE (in Case of Emergency czyli w nagłym wypadku). Wpisanie więcej niż jednej osoby do
takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3  itd.
Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym.
Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie.  
Akcja ma zasięg europejski. Wpiszcie ten numer teraz do swojej komórki bo potem zapomnicie!i prześlijcie ten e-mail dalej, dzięki temu możemy ocalić komuś  życie!
Warto dodać na końcu wpisu (np po  myślniku) prostą informację kim jest ta osoba (np. ICE1 - Mama, ICE2 - Tata, ICE3 - Siostra, itd.) wtedy dzwoniący ratownik od razu wie z kim rozmawia i o kogo pytać, a przede wszystkim JAK rozmawiać (jakie informacje może udzielić, a jakie może zachować na lepsze okoliczności ...)

Gutek