Get Adobe Flash player

wieczor_kabaretowy

Na zaproszenie Dyrekcji Sandomierskiego Centrum Kultury, Klub Seniora dnia 22 kwietnia 2012 r. uczestniczył w wieczorze kabaretowym pt. „Bitwa na życzenie” w wykonaniu kabaretów Czesuaf oraz Świerszczychrząszcz.


12gallery_13Kabaret
Czesuaf
powstał w 2002 roku w Poznaniu. Tworzą go: Tomasz Nowaczyk, Wojciech Kowalczyk, Maciej Morze – trzech mężczyzn łączących młodzieńczą, wręcz ułańską fantazję z niemałym doświadczeniem scenicznym zdobywanym od kilku lat podczas występów w całej Polsce.

Czesuaf umiejętnie łączy humor społeczno-obyczajowy ze sporą dawką absurdu. Ta mieszanka jest znakomicie przyjmowana przez widownię zarówno w małych, kameralnych salach, jak i podczas imprez firmowych oraz widowisk plenerowych.
 

swierszczychrzaszczKabaret Świerszczychrząszcz to młody kabaret mimiczny, grający swój program z playbacku, co go odróżnia od wszystkich innych zespołów kabaretowych w Polsce. Ich doskonale przygotowany ruch sceniczny stanowi integralną całość ze świetnie przygotowanym podkładem dźwiękowym. Prezentowane przez nich skecze mają dość realistyczne punkty wyjścia, ale niejednokrotnie sięgają po absurdalne skojarzenia i zwroty akcji, wywodzące się głównie z kina i z własnego, ciekawego poczucia humoru. Potrafią na scenie pokazać konflikt rycerzy, rywalizację sportową, życie żółwi, krótką historię kina i wiele innych rzeczy, które na pewno warto zobaczyć.