Get Adobe Flash player

sandomierska_akademia_seniorow

Stowarzyszenie „Dobrze, że jesteś” rozpoczęło realizację nowego projektu i serdecznie zaprasza Panie i Panów w wieku 50-60+ do udziału w Sandomierskiej Akademii Seniorów. Proponujemy Seniorom szereg atrakcyjnych, bezpłatnych spotkań, warsztatów, wydarzeń, które mamy nadzieję sprawią, że sandomierscy Seniorzy staną się zgraną, świadomą swoich praw i oczekiwań grupą.

Seniorzy są w sile wieku, mają różne zainteresowania, nie wszyscy są zajęci, np. opieką nad wnukami czy innymi zobowiązaniami. Warto podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, pasją lub czasem, by stworzyć w Sandomierzu nową jakość aktywności Seniorów. Stowarzyszenie jest otwarte na propozycje, sugestie, pomysły i wsparcie organizacyjne. Akademia ma być neutralną pod każdym względem platformą skupiającą sandomierskich Seniorów. Sprawmy razem, by Sandomierz stał się miastem gdzie głos Seniorów w połączeniu z organizacją pozarządową jest słyszalny i znaczący.
Zapraszamy do odwiedzania oficjalnej strony Sandomierskiej Akademii Seniorów: www.sandomierskaakademiaseniorow.pl

Spotkanie inaugurujące Akademię odbyło się 16 maja, o godzinie 12.00 w sandomierskim Ratuszu.

Cele Akademii:

 • Zachęcenie sandomierskich seniorów do efektywnego i aktywnego spędzania wolnego czasu
 • Integracja społeczna seniorów z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie/przełamanie stereotypów
 • Edukacja psychologiczna seniorów
 • Wsparcie w pogodzeniu się z byciem emerytką/emerytem
 • Utworzenie platformy współpracy seniorów z samorządem miejskim i jego instytucjami
 • Wypracowanie programu współpracy pomiędzy sandomierskimi seniorami, a administracją samorządową

Części składowe Akademii:

Spotkania czytelnicze

Terminy: każdy drugi i ostatni poniedziałek miesiąca, godzina 15.00
Miejsce: Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu, ul. Parkowa 1
Zapraszamy Seniorów na spotkania czytelnicze – będziemy omawiać nowości wydawnicze, wspólnie będziemy wybierać jakie książki kupić do biblioteki, będziemy wymieniać się uwagami i opiniami o przeczytanych książkach. Może uda nam się utworzyć ranking najaktywniejszych czytelników. Będziemy podnosić procent osób czytających książki w Polsce☺

Spotkania z ciekawymi osobami

Terminy: każdy drugi i ostatni piątek miesiąca, godz. 16.00
Miejsce: podawane będzie w aktualnościach na stronie internetowej Akademii wraz z informacją o Gościu spotkania.
Zapraszamy Państwa na spotkania z ciekawymi osobami różnych zawodów i różnych pasji. Chętnie zaprosimy osoby wskazane przez Państwa.

Warsztaty z psychologiem

Terminy: 28 maj, 13 czerwiec, 14 lipiec, 28 sierpień, 3 wrzesień, 2 październik, w godzinach od 9.00 do 14.30 (z przerwami)
Miejsce: Sala konferencyjna, Stadion Sportowy MOSiR, ul. Koseły 3a.
Raz w miesiącu na 5 godzin zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach, które poprowadzi Pani psycholog Bożena Andrychowicz; osoba współpracująca z naszym Stowarzyszeniem od lat, mająca wieloletnie doświadczenie zawodowe, niezwykle otwarta i komunikatywna. Będziemy poruszać ważne problemy m.in. jak radzić sobie z samotnością, jak rozwiązywać rodzinne konflikty, jak minimalizować stres, jak być aktywnym w późnej dorosłości itp.
Maksymalnie w jednym module warsztatu może wziąć udział 20 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń drogą e-mailową: dobrze-ze-jesteś@tlen.pl lub telefoniczną 693-121-420.

Spotkania w mieszkaniu treningowym

Terminy: pierwszy i ostatni wtorek miesiąca, godzina 16.00
Miejsce: Sandomierskie Mieszkanie Treningowe, ul. Rynek 11/1, wejście obok BWA.
Stowarzyszenie „Dobrze, że jesteś” prowadzi w Sandomierzu mieszkanie treningowe, w którym samodzielnego życia uczą się niepełnosprawne intelektualnie osoby. Zapraszamy Państwa na spotkania z mieszkańcami, może razem coś ugotujecie, zapoznacie się z funkcjonowaniem mieszkania, może wyjdziecie do kawiarni. Bardzo zależy nam, by sandomierscy Seniorzy byli naszymi pośrednikami w społeczeństwie uczącymi pełnej integracji.
Walczmy ze stereotypami.

Szkółka nordic walking

Terminy: każdy poniedziałek i środa, godz. 17.00 /pierwsze spotkanie 19 maja/
Miejsce: Stadion MOSiR Sandomierz, ul. Koseły 3a
Nordic walking jest bardzo dobrym rodzajem aktywności dla Seniorów, ale pod jednym warunkiem – że umie się prawidłowo chodzić z kijkami. Dlatego zapraszamy Państwa na regularny trening z wykwalifikowanym instruktorem Panem Maciejem Borowskim. Dla osób, które nie mają kompletu kijków dysponujemy 10 parami do wypożyczenia. Senior aktywny fizycznie – to zdrowe ciało i umysł.

Zapowiedzi innych wydarzeń:

 1. Spotkanie z Panem Jerzym Sałatą /właścicielem restauracji Bazylia/ będzie możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem restauracji, zwiedzenia obiektu, poznania szefa kuchni, podzielenia się swoją wiedzą kulinarną. 30 maja, godzina 11.00.
 2. Spotkanie z prof. Andrzejem Blikle /znanym cukiernikiem i trenerem biznesu/ na temat „Budowania relacji”. 31 maja, godzina 16.00, Ratusz, sala obrad Rady Miasta (ok. 2 godziny).
 3. Wystawa ikon i obrazów autorstwa prof. Janusza Kirenko pt. „Zakamarków duszy nieskończoność”. /lipiec-sierpień/ Wernisaż odbędzie się 7 lipca o godzinie 17.00, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, Zamek, Sala galeryjna.
 4. Spektakl teatralny „Spowiedź w drewnie” w wykonaniu Teatroterapii Lubelskiej /sierpień/
 5. Wyjazd do teatru w Krakowie lub w Warszawie /wrzesień/
 6. Debata na temat „Sandomierz dla seniorów” /październik/
 7. Zabawa andrzejkowa w jednej z sandomierskich restauracji /listopad/
 8. Spotkanie ze znaną pisarką

Kontakt
Koordynator projektu: Katarzyna Zioło sekretarz Stowarzyszenia „Dobrze, że jesteś”
tel. 693 121 420
e-mail:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.sandomierskaakademiaseniorow.pl

Projekt finansowany z programu ASOS Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miejskiego w Sandomierzu.

asos_logokolor